يکشنبه ٠٢ آبان ١٣٩٥

اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
اخبار > در راه جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی به حد مطلوبی رسیده ایم.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه:

در راه جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی به حد مطلوبی رسیده ایم.

 

رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه ، گفت: مطابق بند 5 مصوبه مورخ 3 اردیبهشت 1391 که به امضای ، شهرداران مناطق و اجرائیات کرمانشاه رسیده است، مسئولیت برخورد با هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی به عهده مدیران مناطق ششگانه گذاشته شد و در صورت نیاز و ضرورت، با همکاری و پشتیبانی اجرائیات با اینگونه ساخت و سازها برخورد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه، علی ناصری افزود: بر این اساس پرونده‌های مربوط به پلیس ساختمان در مناطق ششگانه شهرداری تشکیل می‌شود و اجرائیات تنها در تخریب و رفع آثار با شهرداری‌های مناطق همکاری می‌کند و در این راه جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی را به حد مطلوبی رسانده‌ایم.

رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه، در ادامه از پاکسازی بلوار شمشادیان که در سال‌های گذشته محل فروش مصالح ساختمانی بود، پاکسازی بازار روز میدان آزادی و ترمینال، جمع‌آوری دستفروشی‌ها معابر اصلی شهر، پاکسازی پارک کوهستان و پارک‌های غربی و شرقی طاق‌بستان، بازار مسکن، جلوگیری از کشتار غیرمجاز با هماهنگی دامپزشکی، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی، جمع‌آوری معتادان به عنوان بخشی از عملکرد اجرائیات کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون یاد کرد.

وی گفت که عده‌ای سود جو با تصرف معابر و اماکن عمومی و حتی خیابان اصلی از عبور و مرور شهروندان جلوگیری می‌کنند و اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه برابر وظیفه ذاتی خود و تبصره 1 بند 2 ماده 55 قانون شهرداریها وظیفه دارد نسبت به آزاد سازی معابر و جلوگیری از هر گونه سد معبر اقدام کند.

وی یادآور شد: در محله‌ای مثل کاشیکاری (گاراژ آسفالت) روبروی پاساژ پرویز عبور و مرور وسیله نقلیه بر اثر تصرف خیابان اصلی به کندی صورت می‌گرفت که در این رستا اداره اجرائیات با تدابیری که اتخاذ کرده توانسته این خیابان را بصورت کامل آزاد و معابر کاشیکاری را هم تا حدودی پاکسازی کند که این امر نیاز به همکاری مغازه داران کوی کاشیکاری دارد تا بتوانیم این بازار قدیمی را ساماندهی کنیم.

وی همچنین گفت که اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه  برابر وظیفه ذاتی و تبصره 1 بند 2 ماده 55 قانون شهرداریها ، تعداد 520 عدد کپسول گاز مایع را که توسط افرادی سود جو در مکانهای مسکونی سطح شهر بدون رعایت اصول ایمنی خرید و فروش می‌شدند  جمع‌آوری و به انبار اداره اجرائیات منتقل کرد.

به گفته رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه این اداره مطابق بند 20 ماده 55 قانون شهرداریها و برابر دستور مقام قضایی اقدام به جمع آوری تعدادی از بلندگوهای دست‌فروشان دوره‌گرد سطح شهر که با صدای ناهنجار آلودگی صوتی بوجود آورده‌اند کرده است و این اقدامات هنوز هم به طور مستمر ادامه دارد.


١٣:٥٩ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩١    /    شماره : ٣٠٩٤    /    تعداد نمایش : ١١٥١خروج
4383657 : کل بازديدکنندگان 3192 : بازديدکنندگان امروز 1292471 : بازديدکنندگان اين صفحه آدرس: میدان غدیر-ساختمان شهرداری کرمانشاه
Copyright © 2014 Kermanshah . All rights reserved درج مطلب با ذکر منبع مجاز است.کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد